עמוד הבית פעילות המשרד

משרדה של עורכת הדין ויקטוריה גלפנד מתמחה בתיקי דיני משפחה ומציע את שירותיו במגוון נושאים מתחום זה.

כיום, במאה ה-21, בעידן שבו הכל אפשרי והכל מבלבל, לכל אדם חשוב יותר מאי-פעם לתכנן את התא המשפחתי שהוא בונה ומקים עבור עצמו, במטרה להגיע להבנה טובה יותר בתוך המשפחה ולמנוע חוסר ודאות, זעזועים ופער בין ציפיות למציאות.

רבים מהזוגות החולקים את חייהם יחד – עם או בלי נישואין – בוחרים לפרט את התחייבויותיהם  זה כלפי זה בהסכם חיים משותפים; זוגות אחרים עורכים הסכם ממון. מספר לא מבוטל של יחידים, שבחרו לא לקשור את חייהם עם בן או בת זוג קבועים (או שלא מצאו את החצי השני שלהם), מחליטים לא לוותר על ההורות, הם מוצאים לעצמם פרטנר לגידול משותף של ילד ומסדירים מראש את הורותם העתידית בהסכם הורות משותפת. זוגות ידועים בציבור וזוגות פרק ב' מחפשים בהסכמים פתרון משפטי למיסוד הקשר מבלי לעבור בשערי הרבנות. זוגות שאינם נשו אים זה לזה רשמית, ושמבקשים לעבור יחדיו טיפולים של הזרעה או הפריה, מחוייבים להכין ולהגיש למחלקה המטפלת הסכם לטיפולי פוריות, זאת על פי דרישת היועצת המשפטית של משרד הבריאות. זוגות מאותו המין, אשר אינם יכולים להינשא כחוק בישראל, קושרים את חייהם יחד בהסכם זוגיות. לזוגות אלה אין אפשרות להוליד ילדים משותפים גנטית, ולכן הם מגדלים יחדיו, כזוג הורים, ילדים שקרובים ביולוגית רק לאחר מבני/בנות הזוג. גם הורות משותפת כזאת, ומכלול הזכויות והחובות במסגרתה, צריכה להיות מוסדרת בהסכם הורות. זוגות שנפרדים – לא רק זוגות שנישאו וכעבור זמן-מה החליטו להתגרש, אלא כל זוג שחי יחד מספיק זמן כדי לצבור רכוש משותף או להוליד ילדים משותפים – יכולים לסגור פרק זה בחייהם בלי לנהל מלחמות ומאבקים, בדרך של עריכת הסכם גירושין או הסכם פירוד, שבו הם קובעים את תנאי סיום הקשר הזוגי ביניהם, לרבות ענייני חלוקת הרכוש המשותף, משמורת הילדים, חינוכם, מזונותיהם ועוד. בהתאם לתפיסת עולמנו, הגישה שהייתה נהוגה עד לא מזמן, לפיה הסכמים בתוך המשפחה נערכו מתוך הגנה על הצדדים למקרה של "פירוק החבילה", הופכת עם השנים למיושנת ולא תמיד רלוונטית. ההסכמים שנעשים היום לא נעשים מתוך מגננה, אלא מתוך רצון אמיתי ומשותף להעלות וללבן בשיחה גלויה ופתוחה את הסוגיות הקשורות לניהול התא המשפחתי המשותף, ובדרך זו להגיע להבנות והסכמות, שייצרו בסיס חזק ויציב למשפחה.

עורכת הדין ויקטוריה גלפנד ליוותה במהלך שנות עבודתה מאות זוגות, מכל הסוגים שהוזכרו לעיל, וערכה מאות רבות של הסכמים, אשר הותאמו באופן פרטני לכל מקרה. ניסיונה הרב של עו"ד ויקטוריה גלפנד ביצירת הסכמים, כמו גם גישתה הלויאלית והתומכת כלפי שני הצדדים, הופכת את תהליך בניית ההסכם – שעשוי, במקרים רבים, להפוך לפוגעני ומעיק – למהלך שקל יותר להתמודד איתו ולצאת ממנו לא רק בשלום, אלא עם חיוך ומתוך בהבנה וקבלה הדדית.

מלבד ההסכמים, עוסק משרדה של עורכת הדין ויקטוריה גלפנד בשורה של נושאים נוספים, כולם בתחום דיני המשפחה, כגון תיקים מורכבים של קביעת אבהות, הפריה מזרע של נפטר, ליווי של הליכי פונדקאות בחו"ל, תיקים הקשורים בתחום הפוריות הטכנולוגית, אימוצים, אפוטרופסות, זוגות מעורבים, הסדרת מעמד, התרות נישואין ועוד – כל זאת לצד נושאים מוכרים יותר, כדוגמת צוואות, ירושות וגירושין.

בנוסף, מטפל המשרד בלא מעט מקרים מתחום המשפט המנהלי, בנושאים שבהם מתנהל מאבק בין אדם פרטי לרשויות שלטוניות (משרד הפנים, משרד הבריאות ועוד). ריכוז התמחותו של המשרד בתחום דיני המשפחה נועד לתת ללקוח את השירות המקצועי והטוב ביותר, על סמך ניסיון עשיר וממוקד בתחום זה. המוטו המנחה של המשרד הינו למצוא את הפתרון המתאים ביותר למצב שבו נתון הלקוח, בהתאם לנסיבות, בכדי לספק לו במסגרת החוק הקיים את המוצא הקצר, הקל והיעיל ביותר.

נוסף על כך, תמיד תינתן העדפה לפתור את הבעיה בדרכי שלום ונועם, ולא על דרך של תביעות ומלחמות בין הצדדים. כבר כיום קיימות דרכים משפטיות רבות ומגוונות, שבאמצעותן ניתן לפתור את רובן המוחלט של הסוגיות מתחום דיני המשפחה, במסגרת החוק.